ماجرای شهید مدافع حرمی که شیرینی شهادت را از دستان امام خمینی (ره) گرفت

ماجرای شهید مدافع حرمی که شیرینی شهادت را از دستان امام خمینی (ره) گرفت

شهید علی زاده‌اکبر اولین شهید مدافع حرم شهرستان کاشمر و اولین شهید تیپ زرهی 21 امام رضا (ع) در نوجوانی و در دیداری که با امام راحل داشت، شیرینی شهادت را از دستان مبارک بنیانگذار انقلاب گرفت و حلاوت آن را سال‌ها بعد در دفاع از حرم آل الله تجربه می­‌کند.


به گزارش سایت شهید علی زاده اکبر ، شهید «علی زاده‌اکبر» اولین شهید مدافع حرم شهرستان کاشمر و اولین شهید تیپ زرهی 21 امام رضا(ع) است که در 4 خرداد 1355 در روستای اکبرآباد کوهسرخ از توابع شهرستان کاشمر متولد شد.

وی بعد از گذراندن دبیرستان و اخذ دیپلم در رشته تجربی در 28 فروردین ماه 1378 وارد سپاه شد. شهید زاده‌اکبر در طول خدمت خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست با جدیت و پشتکار شایستگی‌های زیادی را از خود نشان دهد، به طوری که در تمام ماموریت‌های حساس از شمال غرب تا جنوب شرق حضور فعال داشته باشد. او در رشته تخریب و انفجارات جزو نفرات برتر بود.

با تحولاتی که در کشور سوریه رخ داد و به خطر افتادن ارزش­‌ها و مبانی اسلامی و انسانی برای انجام عملیات مستشاری عازم سوریه شد. این سرباز فداکار ولایت در 28 مردادماه 1392 در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) شهید شیرین شهادت را نوشید و مهمان سفره سید و سالار شهیدان شد.

خاطره زیر که مادر این شهید والامقام آن را نقل کرده است، دیدار شهید زاده‌اکبر با حضرت امام خمینی (ره) را در سنین نوجوانی روایت می­‌کند.

شهید علی زاده‌اکبر در سنین نوجوانی به همراه پدر بزرگ، مادر، عمو و جمعی از اهالی روستای اکبرآباد به قم مشرف می‌شوند. خانواده پس از زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران متوجه می‌شوند که حضرت امام خمینی در حسینیه جماران دیدار عمومی دارند و در این دیدار سخنرانی خواهند داشت.

این شهید به همراه خانواده افتخار زیارت حضرت امام خمینی (ره) را پیدا می‌­کنند. شهید زاده‌اکبر در این دیدار با دیدن چهره حضرت امام (ره) بلند گریه می‌کند.

پس از سخنرانی امام خمینی، عموی این شهید والامقام او را به نزد حضرت امام می­‌برد، ایشان هم تکه‌ای نبات به شهید زاده‌اکبر می­‌دهند و با صحبت کردن، علی را آرام­ می­‌کنند.

شهید علی زاده‌اکبر در نوجوانی شیرینی شهادت را از دستان مبارک حضرت امام خمینی (ره) می­‌گیرد و حلاوت آن را سال‌ها بعد در دفاع از حرم آل الله تجربه می‌کند.

فرازی از وصیت‌نامه شهید مدافع حرم ستوان دوم شهید علی زاده‌اکبر

سپاس خداوندی که توفیق خدمت در نظام جمهوری اسلامی و نگهداری از آرمان بلند شیعه و اهداف امام خامنه‌ای را عنایت فرمود.

از خدا می‌خواهم شهادت در راهش را طوری به من عنایت کند که بهترین فایده برای اسلام داشته باشد و کمترین زیان را. همه به یاد داشته باشیم که خط سرخ شهادت خطی است که بهترین بندگان خدا از آن عبور کرده‌اند. ان­‌شاءالله.

جهت ثبت دیدگاه به حساب کاربری خود وارد یا ثبت نام کنید.
* کلیه‌ی حقوق نشر، عرضه، اجرا و بهره‌برداری از اطلاعات موجود در سایت نزد موسسه شهید علی زاده اکبر محفوظ است و استفاده از آن غیرقانونی است.

شهید علی زاده اکبر

شهید علی زاده اکبر